ویرایش کنید

درباره ما

سفردوستان قرن : شرکتی با بیش از 16 سال تجربه دارای پروانه فعالیت از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کشور و سازمان هواپیمایی کشوری وعضو سازمان بین المللی یاتا میباشد که وفق قوانین ومقررات این سازمانها مشغول به فعالیت می باشد.

 

سوابق : چارترکننده ومجری اصلی تورهای گروهی وانفرادی گردشگری – علمی – فرهنگی - درمسیرهای ترکیه - دبی - هند- مالزی- سنگاپور- اذربایجان- ارمنستان- قبرس – تونس-مراکش- افریقای جنوبی- برزیل- ارمنستان- بلغارستان – تایلند- فرانسه – ایتالیا- بلژیک- اسپانیا- سوئیس – آلمان است که تجربه های گرانقدر بدست آمده وخدمات قابل قبول ارایه شده در طول سالها فعالیت دراین حوزه باعث شناخت - اعتماد واطمینان مسافران محترم به این شرکت شده است .

 

مسافرین : اعتقاد داریم داشتن بیش از 25000 مشترک ثابت و تک تک مسافرانی که با ما سفرکرده اند سرمایه گرانبها و اصلی ما برای ادامه مسیری هستند که در این سالها طی کرده ایم وتلاش ما ارایه خدمات مطلوب و کسب رضایت حداکثری این عزیزان می باشد.

پرسنل :همکاری با نیروهای جوان بااخلاق - متعهد – متخصص و منضبط دربخشهای مختلف این شرکت بخشی از سرمایه واز نقاط قوت ما میباشد .

 

امکانات : داشتن دفاتر وکارگزاران وراهنمایان باتجربه باخدمات مطلوب در کلیه کشورهای طرف قرارداد - امکان رزرو وصدور بلیط کلیه ایرلاینهای ایرانی وخارجی مستقر درایران - دارا بودن یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین سیستمهای آنلاین وتوانایی رزرو بیش از از 240000هتل درکلیه نقاط جهان وهمچنین صدور بلیط بیش از 900 ایرلاین خارجی .

اطلاعات تماس

خرداد ۲, ۱۴۰۱ ساعت ۴:۵۴ بعد از ظهر

کشور مجارستان

بهمن ۶, ۱۳۹۸

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

کشور مجارستان یک کشور در اروپای مرکزی است که از سمت شمال با اسلواکی ، از بخش شمال شرقی با اکراین ، از سمت شرق و جنوب شرقی با رومانی ، از جنوب با صربستان  ، از جنوب غربی با کرواسی و اسلوونی و از سمت غرب با اتریش هم مرز است. با حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت ، مجارستان یک کشور عضو متوسط ​​اتحادیه اروپا است. زبان رسمی این کشور مجارستانی است .
پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان بوداپست است که جزو قدیمی ترین شهرهای آن نیز محسوب میشود. وقتی ویزای شینگن مجارستان را دارید شما میتوانید به ۲۶ کشور که ویزای شینگن میخواهند سفر کنید و احتمال ریجکتی شما بسیار پایین است.
 
منظره ی کشور مجارستان

موقعیت جغرافیایی

جغرافیای کشور مجارستان به طور سنتی توسط دو آبراه اصلی آن ، رودخانه های دانوب و تیسزا تعریف شده است. تقسیم سه جانبه مشترک کشور به سه بخش : فراتر از دانوب ، فراتر از تیسزا  و بین دانوب و تیسزا بازتابی از این تقسیم است. دانوب شمال و جنوب درست از مرکز مجارستان معاصر جریان دارد و کل کشور در حوضه زهکشی آن قرار دارد.
Transdanubia ، که از سمت غرب کشور و مرکز این کشور به سمت اتریش امتداد دارد ، یک منطقه در درجه اول تپه دار با زمینی است که کوههای آن کم است.
از جمله این مناطق می توان به امتداد شرقی آلپ ها و آلپوکالجا  در غرب کشور ، کوه های ترانسدانوبیا در منطقه مرکزی ترانسدانوبیا و کوه های مکسک و کوه های ویلیون ی در جنوب اشاره کرد.
مرتفع ترین نقطه این منطقه در رشته کوه های آلپ است که در ۸۸۲ متر قرار دارد.
دشت مجارستانی کوچکی در شمال ترانسدانوبیا یافت می شود.
دریاچه بالاتون و دریاچه هویز ، بزرگترین دریاچه در اروپای مرکزی و بزرگترین دریاچه حرارتی جهان ، به ترتیب در Transdanubia نیز هستند.

 آب و هوای مجارستان

کشور مجارستان دارای آب و هوای معتدل فصلی است ، با تابستان هایی به طور کلی گرم و با رطوبت کلی پایین ، اما باران های مکرر و زمستان های برفی سرد.
متوسط ​​دما در اینجا ۹٫۷ درجه سانتی گراد است.
افراط دما در ۲۰ ژوئیه ۲۰۰۷ در Kiskunhalas در تابستان ۴۱٫۹ درجه سانتیگراد و ۳۵ درجه سانتیگراد در ۱۶ فوریه ۱۹۴۰ در زمستان است.
متوسط ​​دمای بالا در تابستان ۲۳ تا ۲۸ درجه سانتیگراد و میانگین دمای پایین در زمستان ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد است.
میزان بارش سالانه در حدود ۶۰۰ میلی متر است.

اقتصاد مجارستان

کشور مجارستان اقتصاد بسیار پر در آمدی دارد.
این کشور در سالهای اخیر نسبت به سایر کشورهای اروپایی رشد زیادی در رده های اقتصادی داشته است و این روند خوب اقتصادی به دلیل شرایط جغرافیایی مناسب آن است.
این کشور توانسته در زمینه ی صادرات نقش خوب و قابل توجهی را ایفا کند.
مجارستان توانسته در حمایت قطعات خودرویی رشد ۱۷ درصدی داشته باشد.

شرکای اصلی تجارت

از سال ۲۰۱۵ ، شرکای اصلی تجارت مجارستان آلمان ، اتریش ، رومانی ، اسلواکی ، فرانسه ، ایتالیا ، لهستان و جمهوری چک بودند.
صنایع عمده شامل فرآوری مواد غذایی ، داروسازی ، وسایل نقلیه موتوری ، فناوری اطلاعات ، مواد شیمیایی ، متالوژی ، ماشین آلات ، کالاهای برقی و گردشگری است .
مجارستان بزرگترین تولید کننده الکترونیک در اروپای مرکزی و شرقی است.
تولید و تحقیقات الکترونیک از اصلی ترین محرک های نوآوری و رشد اقتصادی در کشور است.
شهر بوداپست سرمایه اقتصادی و تجاری مجارستان است. پایتختِ یک قطب مهم اقتصادی است که در مطالعه گروه جهانی سازی و تحقیقات جهانی شهرها به عنوان یک شهر آلفا جهانی طبقه بندی شده است و دومین اقتصاد شهری در حال توسعه سریع در اروپا است ، زیرا تولید ناخالص داخلی سرانه و همچنین اشتغال آن در این شهر افزایش یافته است .
در سطح ملی ، بوداپست برترین شهر مجارستان در رابطه با تجارت و اقتصاد است و ۳۹٪ از درآمد ملی را شامل می شود و آن را به یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه در کشور تبدیل کرده است.
خیابان مجارستان

شهر بوداپست

بوداپست همچنین یکی از ۱۰۰ شهر تولیدکننده تولید ناخالص داخلی برتر در جهان است که توسط PricewaterhouseCoopers و در رده بندی رقابت جهانی در سطح شهر توسط EIU سنجیده می شود. بوداپست در مقابل تل آویو ، لیسبون ، مسکو و یوهانسبورگ قرار دارد .
بعلاوه ، نرخ مالیات شرکتهای مجارستان تنها ۹٪ است که برای کشورهای اتحادیه اروپا نسبتاً کم است.
بانک ملی مجارستان در سال ۱۹۲۴ ، پس از انحلال امپراطوری اتریش-مجارستان تأسیس شد . در حال حاضر تمرکز بر ثبات قیمت با هدف تورم ۳ درصد است.

حمل و نقل در مجارستان

مجارستان دارای سیستم حمل و نقل جاده ای ، ریلی ، هوایی و آبی بسیار توسعه یافته است. بوداپست ، پایتخت مجارستان ، به عنوان قطب مهم سیستم راه آهن فعالیت می کند.
این پایتخت توسط سه ایستگاه قطار بزرگ ارائه می شود. همچنین پنج فرودگاه بین المللی در مجارستان وجود دارد.
اتوبوس در کشور مجارستان

غذاهای معروف مجارستان

غذاهای سنتی مانند غذای معروف گولاش (golash) در غذاهای مجارستان به طرز چشمگیری دیده می شود.
ظروف غالباً با طعم پاپریکا  نوآوری می شوند.
پودر پاپریکا که از نوع خاصی فلفل بدست می آید ، یکی از رایج ترین ادویه های مورد استفاده در غذاهای معمولی مجارستان است.
خامه ترش غلیظ و سنگین مجارستانی به نام tejföl اغلب برای نرم کردن طعم ظروف استفاده می شود.
سوپ معروف ماهی رودخانه گرم مجارستان به نام سوپ ماهیگیر معمولاً مخلوط غنی از انواع مختلفی از ماهیهای آب معدنی است.
یکی دیگر از غذاهای سنتی مجارستان که در اروپای شرقی از محبوبیت خاصی برخوردار است ، دلمه کلم می باشد.
در ورژن مجاری این غذا گوشت و برنج پر شده که با پاپریکا، فلفل و خامه ترش طعم دار شده است را در برگ هلی کلم پیچیده و سرو میکنیم که بیشتر در کریسمس و عید پاک  تهیه می شود.
این غذا خانگی است اما بیشتر رستوران ها آن را در منوی غذای خود می گنجانند.
دلمه کلم مجارستانی
غذاهای دیگر عبارتند از: پاپریکش مرغ ، فری گراس ساخته شده از جگر غاز ، واداس ، قزل آلا با بادام و کوفته های شور و شیرین.
انواع دسرها شامل کیک نمکی ، پر از سیب ، گیلاس ، دانه خشخاش یا پنیر ، پنکیک ، کوفته آلو ، سوپ دسر مانند سوپ آلبالو سرد و پوره شاه بلوط شیرین ، شاه بلوط های پخته شده را با شکر و رم پاشیده و به خرد شده تقسیم می کنیم ، که در قسمت خامه ای قرار گرفته است. پرک و کیفلی شیرینیهای پرطرفدار هستند.

به سفر علاقه مند هستید؟ پس موبایل و ایمیلتون رو وارد کنید تا کد تخفیف ویژه رو ببینید!!!

دریافت کد تخفیف

در تمام کانال‌های خود از ایمیل، برنامه‌های اجتماعی، وب‌سایت و

تمامی حقوق محفوظ است. سفر دوستان قرن