ویرایش کنید

درباره ما

سفردوستان قرن : شرکتی با بیش از 16 سال تجربه دارای پروانه فعالیت از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری کشور و سازمان هواپیمایی کشوری وعضو سازمان بین المللی یاتا میباشد که وفق قوانین ومقررات این سازمانها مشغول به فعالیت می باشد.

 

سوابق : چارترکننده ومجری اصلی تورهای گروهی وانفرادی گردشگری – علمی – فرهنگی - درمسیرهای ترکیه - دبی - هند- مالزی- سنگاپور- اذربایجان- ارمنستان- قبرس – تونس-مراکش- افریقای جنوبی- برزیل- ارمنستان- بلغارستان – تایلند- فرانسه – ایتالیا- بلژیک- اسپانیا- سوئیس – آلمان است که تجربه های گرانقدر بدست آمده وخدمات قابل قبول ارایه شده در طول سالها فعالیت دراین حوزه باعث شناخت - اعتماد واطمینان مسافران محترم به این شرکت شده است .

 

مسافرین : اعتقاد داریم داشتن بیش از 25000 مشترک ثابت و تک تک مسافرانی که با ما سفرکرده اند سرمایه گرانبها و اصلی ما برای ادامه مسیری هستند که در این سالها طی کرده ایم وتلاش ما ارایه خدمات مطلوب و کسب رضایت حداکثری این عزیزان می باشد.

پرسنل :همکاری با نیروهای جوان بااخلاق - متعهد – متخصص و منضبط دربخشهای مختلف این شرکت بخشی از سرمایه واز نقاط قوت ما میباشد .

 

امکانات : داشتن دفاتر وکارگزاران وراهنمایان باتجربه باخدمات مطلوب در کلیه کشورهای طرف قرارداد - امکان رزرو وصدور بلیط کلیه ایرلاینهای ایرانی وخارجی مستقر درایران - دارا بودن یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین سیستمهای آنلاین وتوانایی رزرو بیش از از 240000هتل درکلیه نقاط جهان وهمچنین صدور بلیط بیش از 900 ایرلاین خارجی .

اطلاعات تماس

خرداد ۴, ۱۴۰۱ ساعت ۴:۲۸ قبل از ظهر

غذاهای محبوب در نخجوان

بهمن ۴, ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

مردم آذربایجان غذاهای بسیار غنی و با کیفیت بالا و سنت های مهمان نوازی بسیار زیبایی دارند. از آنجا که قرن های گذشته گوشت و محصولات غذایی به عنوان نماد ثروت در نظر گرفته می شد اعتقاد بر این بود که بیشتر میزها تزئین شده و بارورتر باشد. ۷ منطقه از ۱۱ منطقه آب و هوایی در جهان در جمهوری خودمختار ناخخوین وجود دارد، فون غنی و گیاهی غربی و موقعیت جغرافیایی عوامل موثر بر آشپزخانه نخجوان است.
در آذربایجان و همچنین در نخجوان هیچ سفره ای بدون نان وجود ندارد. به همین دلیل در بین سفره های این کشور انواع مختلف نان وجود دارد.
جز اصلی و جدا نشدنی وعده های غذایی این شهر برنج یا پلو است.
انواع کباب در آذربایجان به طور گسترده وجود دارد. لویلا کباب و سایر انواع کباب ها پخته می شوند. این کباب ها عمدتا از گوشت گاو، گوشت گوشفند و همچنین مرغ تهیه شده است.
در دریاچه ها و رودخانه های نخجوان گونه های مختلف ماهی زندگی می کنند.
در نخجوان معمولا چای با شیرینی های مختلف و مربا سرو می شود. شیرینی های متنوع نخجوان عبارتند از: باقلوا، شکربورا، کیک های مختلف، بوکمالار و … .
به دلیل وجود آب و هوای تازه و مساعد و نور کافی و عوامل دیگر نخجوان، میوه ها، سبزیجات و سایر محصولاتی که در اینجا رشد می کنند، بسیار خوشمزه هستند.
غذاهای نخجوان یکی از مهمترین عناصر در بین مردم کشور جمهوری آذربایجان محسوب می شوند. اغلب غذاهای این کشور همسایه، به سبب سبزیجات تازه و فصلی اش شهرت دارد. از همین رو در این قسمت می خواهیم به چند مورد از محبوب ترین غذاها در این کشور اشاره کنیم.

  • دلمه | Dolma

غذایی مشابه با غذای خودمان در جمهوری آذربایجان به نام دلمه وجود دارد که انواع مختلفی نیز دارد.

  • دوشبارا | Dushbara

دوشبارا یک نوع غذای سنتی در جمهوری آذربایجان است که ظاهر آن شبیه پیراشکی هایی است که در ایران می پزیم.

  • لاوانگی | Lavangi

یک نوع خورشت آذری است که مواد تشکیل دهنده ی آن مرغ یا ماهی شکم پر است.

 

  • لوله کباب | Lyula-kabab

این غذا نوعی کباب است که شباهت زیادی به کباب کوبیده خودمان نیز دارد. ماده اولیه کباب را با ترکیبی از گوشت بره، سبزیجات معطر و ادویه تهیه می کنند. سپس آن را به سیخ کشیده و بر روی ذغال کباب می کنند.

  • قطاب | Qutab

بله درست خواندید، قطاب نوعی غذا است در جمهوری آذربایجان که شبیه به پیراشکی است. خمیر قطاب آذربایجان را با استفاده از آرد، آب، تخم مرغ و نمک تهیه می کنند و سپس شکلی هلالی به آن می دهند.

به سفر علاقه مند هستید؟ پس موبایل و ایمیلتون رو وارد کنید تا کد تخفیف ویژه رو ببینید!!!

دریافت کد تخفیف

در تمام کانال‌های خود از ایمیل، برنامه‌های اجتماعی، وب‌سایت و

تمامی حقوق محفوظ است. سفر دوستان قرن