۱۴۰۱-۰۹-۱۱ ۱۱:۵۹ ق٫ظ

تور ارمنستان

نوع تور : هوایی

۳ ، ۴ ، ۷ شب

تور ارمنستان

تور ارمنستان، جزو تورهای ارزان خارجی محسوب می‌شود که علت آن به موقعیت جغرافیایی خاص این کشور با ایران مربوط است. در واقع، وجود مرز مشترک بین این دو کشور باعث شده است که سفر به ارمنستان از طریق زمینی و هوایی امکان‌پذیر باشد. ضمن اینکه سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارد و ازاین‌رو، تور ارمنستان یکی از تورهای محبوب بین گردشگران به حساب می‌آید.

تور ارمنستان

تور ارمنستان هوایی

تور ارمنستان، جزو تورهای ارزان خارجی محسوب می‌شود که علت آن به موقعیت جغرافیایی خاص این کشور با ایران مربوط است. در واقع، وجود مرز مشترک بین این دو کشور باعث شده است که سفر به ارمنستان از طریق زمینی و هوایی امکان‌پذیر باشد. ضمن اینکه سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارد و ازاین‌رو، تور ارمنستان یکی از تورهای محبوب بین گردشگران به حساب می‌آید.

تور ارمنستان زمینی

تور زمینی ارمنستان از روش‌های پرطرفدار سفر به ارمنستان در میان ایرانیان است. تور زمینی ارمنستان در عین اینکه فاصله زیادی از ایران ندارد، به صرفه‌تر هم هست. ضمن اینکه بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با پرواز خودشان را به تبریز برسانند و از آنجا در تور ارمنستان زمینی شرکت کنند که ساعت کمتری را در مسیر زمینی بگذرانند. در کل سفر زمینی به ارمنستان از گذشته به دو شکل برگزار میشده است.

۱- تور زمینی ارمنستان با اتوبوس
۲- تور زمینی ارمنستان با قطار

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس

تور زمینی ارمنستان با اتوبوس همه روزه از مبدأ تهران از دو ترمینال آزادی و بیهقی حرکت می‌کند. به مرز که برسید برایتان ویزای مرزی صادر می‌شود و وارد خاک ارمنستان می‌شوید. معمولا مسیر تور زمینی با اتوبوس و از مبدأ تهران، حدود ۲۲ تا ۲۴ ساعت طول می‌کشد. البته تور ارمنستان زمینی را از تبریز هم می‌توانید تهیه کنید و نیازی نیست حتما به تهران بیایید.

تور زمینی ارمنستان با قطار

امّا تور ارمنستان زمینی با قطار پس از درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان فعلا برگزار نمی‌شود. در مقابل تور ارمنستان زمینی با اتوبوس به جز مواقعی که مرزها به علت گسترش کرونا میان کشورها بسته می‌شود، برقرار است و اتفاقا افراد زیادی تور زمینی ارمنستان را برای سفر انتخاب می‌کنند.

آب و هوای ارمنستان

اقلیم ارمنستان به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش معتدل و خشک است. انتظار می‌رود قرار گرفتن ارمنستان در عرض‌های جغرافیایی بالاتر از ایران، اقلیمش را سردتر از ایران کند. امّا چون در اعماق بخش شمالی ناحیه نیمه گرمسیری قرار گرفته که توسط رشته‌های مرتفع محصور شده است، اقلیمش به آن سردی که فکر می‌کنیم نیست امّا در کل آب و هوای بسیار متنوعی دارد. همچنین به صورت کلی ارمنستان کشور کم بارانی است و معمولا پرباران‌ترین فصلش بهار است.

 

تور ارمنستان تابستان ۱۴۰۱

با شروع تابستان و تعطیلی مدارس، گردشگران به‌دنبال فرصتی مناسب برای سفر خانوادگی هستند. شیوع کرونا در سال گذشته و دردسرهای ناشی از آن که منجر به ایجاد محدودیت‌ها و لغو سفرها شد نیز مزیت بر علت شده است که مسافران از تابستان ۱۴۰۱ برای سفر و خوش‌گذرانی استفاده کنند.

فصل تابستان را می‌توان فصل «های سیزن» ارمنستان دانست؛ چراکه تقاضا برای خرید تور این کشور افزایش می‌یابد. پس حداقل یک هفته پیش از تاریخ سفر برای خرید تور ارمنستان ۱۴۰۱ اقدام کنید؛ به‌خصوص که باید ۴۸ ساعت قبل از تاریخ سفر تست PCR داده و نتیجه تست خود را دریافت کنید. با فرارسیدن تابستان، قیمت پروازها و هتل‌های شهر ایروان نیز دستخوش تغییروتحولاتی شده و گردشگران با افزایش قیمت مواجه می‌شوند. یکی از دلایل تمایل افراد برای سفر تابستانی به ارمنستان را شاید بتوان برگزاری فستیوال‌ها و برنامه‌های گوناگونی در شهر ایروان دانست که مهم‌ترین آن‌ها فستیوال وارداوار (آب بازی) در تاریخ ۲۰ تیر است.

از مزایای تور ایروان در تابستان ۱۴۰۱ امکان دریافت واکسن کرونا است. در این سفر می‌توانید به مراکز واکسیناسیون موجود در خیابان مرکزی ایروان مراجعه کنید و بدون اینکه نیازی به گرفتن نوبت باشد، یکی از واکسن‌های اسپونتیک وی، آسترازنکا و سینوواک را تزریق کنید. واکسیناسیون مثل سایر نقاط دنیا به‌صورت دو مرحله‌ای و رایگان انجام می‌شود و به این ترتیب، برای تزریق دوز دوم واکسن باید به همان مکانی بروید که دوز اول را زده‌اید.

البته طبق گفته آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران از پانزدهم ژوئیه (۲۴ تیر) تزریق واکسن برای آن گروه از گردشگران انجام می‌شود که بیش از ۱۰ روز در ارمنستان اقامت داشته‌اند.

 

جاذبه‌های توریستی ارمنستان

یکی از دلایل جذابیت تور ارمنستان هوایی، وجود جاذبه‌های توریستی فراوان در این کشور به ظاهر کوچک است. تاریخ غنی و طبیعت زیبای ارمنستان سبب شده تا این کشور جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری داشته باشد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱- شهر ایروان

اولین مقصد گردشگران ارمنستان اغلب شهر ایروان پایتخت زیبای این کشور است، نقطه مرکزی این شهر میدان جمهوری نام دارد که نام قبلی آن لنین (Lenin) بود. این میدان در شب به دلیل نور پردازی و فواره های آبی تعبیه شده بسیار دیدنی می باشد، میدان جمهوری ایروان محل تقاطع خیابان های اصلی شهر است. معماری این میدان به صورت بیضی شکل است و محل برگزاری مراسمات مختلف از قبیل کنسرت های موسیقی به زبان های ارمنی، انگلیسی و روسی می باشد.